| BonnyBon a întrebat:

Am un catel de aproximativ 3 saptamani.Ieri era foarte jucaus si vesel, insa azi de dimineata cand dormea langa mine se auzeau "chioraind intestinele"si cred ca il durea burtica.Nu mananca si e trist. Ce estesad? Si daca stiti vreun remediusad, dabea saptamana viit. se duce cu el la veterinar.

Răspuns Câştigător
| Minnie a răspuns:

In mod sigur are viermi intestinali. Il cantaresti si te duci si cumperi pastile contra vermilor pentru cate kilograme are si ii bagi pastila in pateu de ficat sau unt si o va inghiti

2 răspunsuri:
| PamfleticaTotHellenne a răspuns:

Si la mine facea la fel, bunica mea i.a facut d.aia ...gargara cu sare ca facea si spume al meu.I.a trecut imediat, a doua zii nimic n.a mai avut, si imediat cum i.a trecut i.am luat pastile pentru viermisori pentru ca i se auzeau chioraind intestinele, si i.am facut si vaccin.
Si acum traieste, si e sanatoslove struck
Sa.ti traiasca puiutul.love struck

| BonnyBon explică:

Offsad