| marianaclaudia a întrebat:

Buna am un catel si de vreo saptamana a facut dermatita o boala de piele mai exact am fost cu el la medicul veterinar i a dat niste pastile insa se scarpina foarte rau si ce are pe el sa extins tin sa mentionez ca este crescut in casa ce este mai rau este ca ma mananca si pe mine foarte rau pielea daca stie careva vreun remediu naturist ceva cu care sa spal catel sau sa dau pe el imi este frica ca se poate lua si as vrea sa ii treaca cat mai repede pt ca se chinuie rupandusi piele ii cade si parul in zonele in care iau aparut

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Schimba-i dieta de mancare!
A mancat ceva alterat! Nu-i da salamuri, carnati, branzeuri si mancare stricata, da-i mancare sanataosa si buna!