| BuburuzăCuProbleme a întrebat:

Am un catelus de doua luni. este ceva corcitura intre Shitzu [sau cum s`o scrie] si un caine de rasa mare. cum l`as putea dresa sa nu`si mai faca nevoile in casa? Pt. cele mai bune raspunsuri

2 răspunsuri:
| BrD a răspuns:

Nu conteaza rasa. Problema e ca va mai face in casa pana va mai creste (dar nu pana va avea mai mult de 4 luni). Oricum, trebuie sa il scoti de 4 ori/zi afara, cate 30-40 minute.
Uite un mic program:
Dimineata ora 7 sau 8
La pranz ora 12
Seara ora 18
Noaptea ora 22 sau 23

Pentru alte sfaturi, te rog sa imi dai un mesaj privat.

| butterfly11 a răspuns:

Buna. Pai la magazinele de animaoe se gaseste nisip. Pune-i nisip acolo unde isi face nevoile [ eventul il pui intr-o tavita specila] si il schimbi o sa se obisnuiasca acolo.