| Fαntαsy a întrebat:

Buna!happy Am un hamster care de o saptamana si ceva respira greu. El mai avea la gura o bubita, de 2 luni asa, dar nu mi-a facut probleme. E posibil sa fie idn cauza ei? A slabit de cand are problema asta. Il am de doi ani dar niciodata n-am avut probleme cu el. Ce ar trebui sa-i dau sau sa-i fac sa se faca bine?

Răspuns Câştigător
| Roby67 a răspuns:

Eu nu stiu cat de informata esti tu in privinta Hamsterilor, dar trebuie sa iti spun ca ei traiesc intre 2 si 4 ani (in putine cazuri mai mult). Motivele care diferentiaza sunt foarte greu de depistat in cazul tau. Numai dupa moarte s-ar putea face o autopsie care ar face lumina in acest caz.
Ce poti sa faci tu in timpul asta este sa ii acorzi o temperatura constanta (undeva pe la 25°C) si o hranire sanatoasa. Bafta!

3 răspunsuri:
| AddaXD a răspuns:

Saracutul...Si eu am avut, sunt tare drautzi happyhappyhappy Ultimul a fost Firmitura care a murit in 23 noiembrie 2009. Nici acum nu l-am uitat, era asa scumpic, il aveam de aproape 4 ani...
Revenim la problema ta: cred ca cel mai bine ar fi sa mergi la un magazin de animale, ei e posibil sa stie. Sau poti intreba pe cineva care se pricepe (cum ar fi un vanzator de hamsteri) Eu asa faceam cand aveam probleme si nu stiam ce sa fac. Sper ca te-am ajutathappy

| Picss a răspuns:

Pai sa ar racoare in casa si dul la veterinar pentru ca sa il consulte si sa iti dea ceva, dar racoare, sa ai mereu racoare in casa!

| MishiCriss a răspuns:

Heloo! Dul la veterinar ca moare...Doamne