| Doinita2002 a întrebat:

Bună! Am un hamster de câteva luni, nu știu ce vârstă avea înainte să îl primesc. L-am găsit dimineață în bolul de mâncare cu picioarele în sus, nemișcat. Nu îmi dau seama dacă hibernează sau dacă doarme. Ieri se juca foarte mult, dar părea și foarte agitat. Se tot învârtea prin cușcă. Și-a încărcat și fălcile de mâncare, încă le are pline. Știu că ar trebui sa fie încă flexibil dacă hibernează, dar nu e. E tare. Plus ca are ochii puțin deschiși, presupun că dacă hiberna ii avea închiși. Țin sa menționez că avea condiții optime, n-ar fi avut de ce sa intre in hibernare.

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Cred ca a murit. Hamsterii nu hiberneaza si nici nu fac plajă.

| SkandallKamataru a răspuns:

Pai se misca asa pentru ca era stresat, nu i-ai pus si tu o jucarie ceva? Sau sa pui 2 hamsteri? Tie cum ti s-ar parea daca te-ar pune cineva intr-o cutie si ai sta acolo cu lunile?

Reactioneaza la stimulii exteriori? Incearca sa-l trezesti, nu e normal sa se intample asa, hamsterii nu hiberneaza.
Daca nu misca si nu mai are nici o reactie, nu ii bate inima, e RIP.

| BadHabbits69 a răspuns:

În primul rand vreau sa știu dacă ai fumat iarba lângă hamsterul tău? Deoarece aceasta sunt efectele Mariei sau dacă ai lăsat droguri pe lângă el, întreb pentru ca și eu am avut unul și mi-a mâncat toată iarba și era la fel, dar nu îți face griji este total ok ca hamsterul sa doarmă cel puțin 3 zile