| Johnny98 a întrebat:

Am un hamster cumparat de o saptamana nu stiu exact cati ani are dar cred ca am o problema, nu prea mananca. I-am dat mancare de hamsteri cu seminte cereale etc.si nu prea mananca, si e cam agitat(speriat, fuge prin toata cusca). Ce credeti ca trebuie sa fac?

Răspuns Câştigător
| 000Diddy000 a răspuns:

Pai cred ca inca nu s-a adaptat incearca sa ii iei alt tip de hrana, poate nu-i place si incearca sa nu il sperii ca el acum inca nu s-a acomodat

6 răspunsuri:
| CatelusaFlaffy a răspuns:

Alearga si fuge de colo colo pentru ca nu este obisnuit acordai timp, i-ai si un partener/a in felul asta onu o sa se simta singur. incearca sa ii dai de mancare si foi de vazra, morcovi sau chiar salata, o sa vezi in ceva timp o sa isi revina:happy

| ÇåÞşůήϊςå2012 a răspuns:

Buna...Eu iti sugerez sa te duci la medicul veterinar si sa vezi ce e cu el...:X:X.big grin

| Jameson a răspuns:

Sai dai mancare in gura ca la copii mici, ''mananca puiu mamiiii'' si sa nu fuga tinel in rotobil.

| Alina0491 a răspuns:

Cred ca e ceva normal. Hamsterul tau e acum intr-o casa noua, trebuie sa se adapteze. Poate te joci si tu cu el si cum sunteti " prieteni " doar de putin timp se teme. si eu am avut hamsteri si, si ai mei au fost asa la inceput dar totul se va rezolva.

| edy4KtM a răspuns:

Pai poate ii mai trebuie timp sa se adapteze cu mediul ala si de aia e speriat ca nu e invatat cu tine, asteapta sa se invete cu tine.

| deutzanico a răspuns:

Eu cred ca este pui deoarece la petshop nu vand animale batrane si este agitat poate pentru ca are nevoie de acomodare.