| anonim_4396 a întrebat:

Am un hamster și uneori noaptea îl apuca sa chitaie foarte tare, și scoate niște zgomote ciudate, ca niște țipete. Aveți idee de ce face asta? Ce ii pot face?

2 răspunsuri:
| Hammurabi a răspuns:

Asa fac cand sunt in calduri. Adica in perioada de imperechere (indiferent daca au sau nu pereche tot asa fac)

| Ali1998 a răspuns (pentru Hammurabi):

As vrea sa îl pun împreună cu celalalt hamster, normal am 2 dar sunt în cuști diferite. Dar am auzit ca se vor bate. și cam fug unul de altul