| Rissalkp a întrebat:

Am un motan de 2 ani jumate, nu iese afară din casa, nu urinează prin casa, mai are unele dați când miorlăie și se comporta ca nebunul însă nu era nimic grav. Nu l-am castrat ptr ca nu am crezut ca e necesar atât timp cât se comporta normal și nu e prea tulburat de hormoni. Însă asta e a doua oară când se întâmplă...stătea în brațe la mine când deodată m-a muscat destul de tare de brat și nu îmi mai dădea drumul. Mieuna ciudat în timp ce ținea strâns dinții in carnea mea și tot dădea din picioare. E și ăsta un semn ca este în calduri? Sau nu știu...pe mine m-a cam speriat treaba și mi se pare cam ciudat.

Răspuns Câştigător
| mimi a răspuns:

Motanul meu facea la fel. Daca il tii in brate si te musca incearca sa il dai jos de fiecare data cand te supara. Se va dezvata. Tomas (motanul meu) chiar castrat fugea prin casa sarea in spatele meu sau ma musca si intr-un fel impingea cu picioarele. Deci dupa cum ti-am spus incearca sa il dai jos cand te supara sau inchidel pe 2-3 minute in alta camera. Al meu sa dezvatat.

1 răspuns:
| Admunssen a răspuns:

Intr-adevar, comportamentul lui este ciudat daca nu cumva l-ai piscat sau apasat prea puternic pe piept (intre labutele din fata). Consulta un veterinar.