| yanis1208 a întrebat:

Bună am un papagal micul alexandru si 3 amorezi îi am de 6 zile si micul alexandru n-a scos nici un sunet de când l-am luat. amorezi vorbesc dar micul nu. Cum îl fac sa vorbească?

Răspuns Câştigător
| LaLaura a răspuns:

Atunci trebuie sa vorbesti cu el, el are nevoie de atentia ta constant, deoarece se plictiseste foarte repede.
El este acum si in perioada de acomodare si de aceea are nevoie si mai mult de timpul tau.

7 răspunsuri:
| LaLaura a răspuns:

Pai ii ti pe toti in aceeasi cusca? Daca da, de aceea nu vorbeste, se simte intimidat, nu se simte bine cu alte pasari, cu specii diferite, si nu te astepta sa se intaleaga cand cresc mai mari.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Micul Alexandru stie el ceva. tace si coace, ai grija cand isi va da drumul la gura.laughing

| yanis1208 explică:

Nu îi țin în același cusca

| LaLaura a răspuns (pentru yanis1208):

Atunci trebuie sa vorbesti cu el, el are nevoie de atentia ta constant, deoarece se plictiseste foarte repede.
El este acum si in perioada de acomodare si de aceea are nevoie si mai mult de timpul tau.

| yanis1208 explică:

Stau pe zi cu ei 15 ore mă uit La ceas

| LaLaura a răspuns (pentru yanis1208):

E bine asa, dar sper ca 15 ore mai si vorbesti cu ei, nu doar stai in aceeasi incapere cu ei.

| yanis1208 explică:

Da stau si vorbesc cu ei

| yanis1208 explică:

Dar amorezi vorbesc foarte mult si micul nu