| adriana_7017 a întrebat:

am un papagal nimfa, femela, de 5 ani. Ieri am primit un mascul cu varsta 4 ani. As vrea sa stiu dc nu sunt atrasi unul de celalalt sau mai au nevoie de timp pentru acomodare. Femela nu am mai avut pana acum un mascul. Oare mai este posibil la varsta 4-5 ani sa se mai imperecheze. Va rog sa ma ajutati si pe mine. Multumesc

3 răspunsuri:
| AnemonaP a răspuns:

Nu cred ca se mai inperecheaza.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Le trebuie timp, eu am avut perusi si la inceput se bateau de sareau fulgii la propriu, apoi erau cei mai mari inragostiti

| Frozen a răspuns:

Stai linistita ca se vor intelege, tu cum ai reactiona daca te-ai intalni cu un tip? ai sari pe el repede sa faci "pui", asa sunt si ei le trebuie un timp sa se cunoasca