| Cineva_1522 a întrebat:

Buna am un papagal NIMFA pe nume paco.Este inca pui...nu chiar pui dar nah si penajul lui nu este complet, adica:deasupra ciocului si deasupra gusei nu prea are pene, e oare din cauza varstei?(am uitat sa va spun ca l-am luat de la o persoana care tinea puiul(paco)in aceeasi cusca (o cusca imensa) cu celelalte nimfe. E probabil sa fii "primit bataie" si din cauza aceea sa nu ii fie penajul complet? Nu prea "ciripeste"ce sa fac? id ino_smile97

2 răspunsuri:
| UnicornsAreLove a răspuns:

Tu iubestel si nu te gandi la acele goluri.Nu o sa mai vezi golurile acelea peste un anumit timp! O sa ii treaca cu siguranta!

| Reinkaos a răspuns:

Ei sunt mai timizi la inceput. Incearca sa-i oferi cat mai multa atentie si sa-l iubesti cum se cuvinte. Penele o sa-i creasca in acea zona cu siguranta. Si eu am un papagal de 1 an jumate big grin