| yourkittycat a întrebat:

Buna, am un perus si are diaree si nu prea are echilibru. Se tot clatină, apa ii schimb in fiecare zi si mancare are la fel.
Va rog sa ma ajutati ce pot sa ii fac sa ii fie mai bine?

4 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Mergi cu el la veterinar.

| yourkittycat explică (pentru Aasdfghj):

Azi nu gasesc cabinet veterinar deschis.
pentru azi am cerut ajutorul pentru ca nu stiu ce sa fac

| Aasdfghj a răspuns (pentru yourkittycat):

Nu ai ce sa faci ca nu e ca si cum poti sa il tratezi cu ceva naturist. Maine la prima ora mergi cu el la veterinar.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Dacă nu e prea târziu, te duci mâine dimineata, la o farmacie veterinara si iei Enteroguard, ii dai doar 1/4 din pastiluță pe zi (i-o bagi forțat in interiorul ciocului, incat sa o inghita), poti sa ii dai si seara inca o bucatica (pastila o imaparti in patru bucatele), Enteroguard e antibiotic cu spectru larg pentru păsări si rezolvă si problema scaunelor diareice.
Solicita sa iti dea si niste vitamine si probiotice pentru perusi. De la farmacia umana, poti sa ii iei calciu lactic.