| xStefiy a întrebat:

Am un perus. si tocmai ce am primit niste bobocei de ratusca si puisori de gaina. credeti ca ar putea lua ceva boli de la ele. tot sta pe langa cutia lor. Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| LaLaura a răspuns:

Buna.
Contrar ce a spus persoana de mai sus, se poate lua boli daca puisorii sunt bolnavi, deoarece virusul de la pui se pote transmite si la papagal, au cam aceeasi adn.
Dar daca toti puisorii sunt sanatosi, adica sunt activi, nu tusesc, nu au paduchi, au pofta de mancare, nu are cum sa ia vreo boala.

3 răspunsuri:
| kar1GaNNN a răspuns:

El sta pe langa cutia lor deoarece se simte singur si nu are familie sau pereche.

Nu o sa ia nici o boala stai linistit, fiindca bobocii si puii de gaina nu sunt murdari.

| xStefiy explică (pentru kar1GaNNN):

Multumesc happy

| kar1GaNNN a răspuns (pentru xStefiy):

Cu placere, o seara buna. happy