| littleladybug a întrebat:

Am un peste betta pui pe care-l tin intr-un bol de 2, 5 l amenajat cu plante si pietris colorat. Vreau sa-i cumpar un incalzitor cu termostat pentru apa, insa cel mai mic e de 25 w si am auzit ca este bun doar pentru acvarii de la 10 l in sus. Credeti ca e potrivit un asemenea incalzitor si pentru acvariul pestelui meu? P.S. prefer sa raspunda cineva care se pricepe la acvaristica sau care detine un peste betta. Multumesc!

1 răspuns:
| K0sti a răspuns:

Incalzitor la iarna, nu acum! Pentru 2.5 l nu exista incalzitor, doar daca vrei sa-l faci ciorba!