| Eddi_Edd_1990 a întrebat:

Am un pitbull, mascul, rasă pura de 6 luni si este foarte agresiv cu alte animale.Am si adus o femelă tot pitbull,gândindu-m-a ca nu se vor musca.Vreau sa imi iau si o femelă. Oare o va musca
.
P.S - L-am dus la dresaj si acolo a muscat un caine,dresorul a zis ca va face alta boxa si il va dresa,dar a zis ca daca va vedea un caine fata in fata il va musca.
.
-E un caine iubitor, nu musca oameni doar caini si nu as vrea sa il dau.
-Ce sa fac?
Dau fundăă.

Răspuns Câştigător
| Onlymeandmydog a răspuns:

Buna! Am o intrebare pentru tine... L-ai socializat ca la carte cand era mic (de cand l-ai adus acasa prima data)? Si sunt mari sansele ca sa o muste si pe ea dar, (si acum a doua intrebare) este agresiv de regula si cu femelele sau doar cu masculii? Exista de asemenea posibilitatea sa nu o muste si sa se inteleaga foarte bine ajungand sa o protejeze si pe ea dar astept mai intai raspunsurile tale la cele doua intrebari si voi putea sa iti spun mai cu exactitate. happy

| Eddi_Edd_1990 explică (pentru Onlymeandmydog):

Cand l-am luat avea 3 luni.Am o cățea ciobanesc carpatin, a muscat-o si pe ea, dar acum sunt ce-i mai buni prieteni.Nu contează daca e mascul sau femelă el tot vrea să muste laughing altă întrebare, aș putea să il țin in casă?:3

4 răspunsuri:
| b0denN a răspuns:

Lasal la dresaj cu timpul se va linistii!

| AnonimGirl2345 a răspuns:

E şi normal ca pitbull-ul să muşte. Pitbull-ul este un câine foarte agresiv!
Ăla când ia un biet câine mic în gură îl omoară cu colţii ăia oribili ai lui! :-s
Nu ştiu ce să îţi spun...
Lasă-l la dresaj şi cu timpul se va linişti!
Mult succes în continuare.
P.S : Ai grijă! MAREA POSIBILITATE E SĂ TE MUŞTE ŞI PE TINE. Am întâlnit proprietari care au Amstaff şi Pitbull şi au păţit-o de nenumărate ori!
Pitbulli sunt cam periculoşi sad fără supărare...

| Eddi_Edd_1990 explică (pentru AnonimGirl2345):

La oameni nu sare, doar la animale.Este foarte iubitor, nu pentru mine m-a tem, dar daca imi voi lua o femelă mă tem că o va musca.