| Pruncut_Darius_1994 a întrebat:

Bună, am un pui de ciobănesc german de 7 luni și încă nu si-a ridicat urechile, o sa le mai ridice? I-am dat și calciu și nu știu ce sa mai fac, mă puteți ajuta?

2 răspunsuri:
| Rocsid a răspuns:

Toate la timpul lor.
La cg difera de la catel la catel ...Ai grija si nu exagera cu calciu si nu il da dupa ureche pentru ca poate avea probleme grave cu scheletul cand e mai mare.Du-te la un medic veterinar si vezi sa nu fie vreo problema cu muschii urechilor sau ceva... Daca e sanatos s-ar putea sa ii puna niste "proteze"(niste tifon in urechi si ceva plastic taiat in forma urechilor ca sa se obisnuiasca in pozitia respectiva).
Sa te bucuri de blanos!