| Ad3ianCR7 a întrebat:

Am o catelusa ciobanesc german(nu stiu daca e rasa pura)am luat-o de la unu care a furat-o pe la 1 luna.Are 5-6 luni si nu i s-au ridicat urechile.Mai este vreo sansa sa i se ridice? Calciu i-am dat la recomandarea medicului.altceva ce pot face?

3 răspunsuri:
| bibiiiy a răspuns:

Ai 2 variante :
1 este corcitura si nu le va ridica ever sau maxim ridica doar una complet
2 trebuie calciu si vitamina D. doza si timpul de repetare a vitaminizarii iti vor fi programate de un veterinar

| totElodia a răspuns:

Stai oleaca sa clarificam situatia. Unui ciobanesc german i se ridica urechile in momentul in care este interesat de ceva, este atent, se lupta, se afla in preajma unei femele. Sunt si unii care au urechile ridicate tot timpul, dar nu-s multi. Daca e cocosat, e ciobanesc german, dar daca are sira spinarii alternativa este metis. http://www.google.ro/......tp?/imgres Bine, dar la 6 luni acest detaliu nu este atat de proeminent insa e observabil. E o probabilitate mare ca la 6 luni sa nu isi poata ridica urechile, asa ca mai asteapta pana la 8 luni.

| EllaCikka a răspuns:

Mda ori e corcitură, ori nu are destul calciu, ori nu e de rasă perfectă, ori i se va ridica una în cel mai rar caz două la ciobănescu meu s-au ridicat cîte una de la 2 luni ca Pikachiu și acum e un cîine superb! succes. Salut