| Yoru098 a întrebat:

Am un pui de pisică de numai 6 zile. Din păcate mămica lui a dispărut când acesta avea numai 3 zile.Aș dori să știu care ar fi frecvența defecării la această vârstă. De 3 zile a făcut doar o singură dată când am trecut de la rețeta cu lapte și gălbenuș de ou la cea luată de la farmacia veterinară.

4 răspunsuri:
| minrest a răspuns:

Sase zile, da? Fii atent. Pisoii sunt foarte neajutorati la inceputul vietii; ca sa urineze si sa defecheze trebuiesc invatati si stimulati, la inceput. Mama lor ii linge, in cercuri, in jurul organelor de excretie. Trebuie sa iei o batista de bumbac, o umezesti si dai pe acolo, cu foarte multa grije, pana ajunge sa faca singur. Daca vezi ca e prea aspra, folosesti ceva vata. Umezeala, insistenta, blandete. Succes!

| Catrice a răspuns:

Pana la 5-6 săptămâni nu face singur, trebuie sa îl ștergi tu cu un disc demachiant îmbibat în apa calda măcar de 3 ori pe zi. Și sa îl ții într-un loc călduț.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intreaba un medic veterinar. Sau la farmacia veterinara.

| minrest a răspuns:

Uite o tehnica mai buna, cea recomandata de InYourMind, cu discul demachiant imbibat in apa calda; tare trag nadejde ca asa ai si facut, si ai salvat viata copilului. Succes!