| AnaGTG a întrebat:

Am gasit doi pui de pisica, iar cateva zile am incercat sa-i ingrijesc cum am putut mai bine. Din pacate, la doar 4 zile, unul a murit aseara. As vrea sa-l pot ajuta pe celalalt sa traiasca. dar nu mai mananca nici cat manca acum 2-3 zile si nici nu miorlaie prea mult. Toarce de fiecare data cand il tin in mana si mi se pare ca respira greu, sacadat. Ar fi putut lua un virus de la celalalt? Sau e din cauza altor factori? Nu vreau sa-l pierd. Ce as putea face pentru el, acum? Astazi am strans destui bani cat sa-l pot duce la veterinar sa-l consulte. dar pana maine nu stiu daca va rezista.
preciezez ca i-am hranit pe amandoi cu un amestec din lapte, miere si galbenus de ou, pentru ca nu-mi pot permite sa le cumpar lapte praf special
multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Nimeni10 a răspuns:

Sa il hranesti cu seringa, daca e pui mic, daca e mai mare si nu mananca, ar fi bine sa il duci la veterinar.