| ionut235 a întrebat:

Salutare,am un câine în vârstă de 1 an de zile,tot am așteptat să latre la om, până acum dar nu latră.Ce este de făcut în această situație? Există ceva medicamente la farmacia veterinară, pentru lătrat?
Vă rog să îmi spuneți urgent!

2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| SmaraldAlbastru a răspuns:

Va lătra atunci când este cazul. Câinele nu latră aiurea, că vrem noi. Iar câinii care latră din orice motiv au probleme de comportament, care pot fi corijate.
Nu există medicamente pentru stimularea lătratului, așa cum nu există medicamente pentru stimularea tăcerii. Totul ține de instrucția câinelui.