| AHappyNewKid a întrebat:

Buna am un rottweiler de 11 ani si de cateva zile nu mai mananca, face diaree,ii curge un lichid galben din gura, azi a picat din picioare si a vomitat sange a slabit si este lipsit de viata. La veterinar am fost si a zis ca e din cauza alimentatiei desi ii dau oase mancare gatita uneori, carne etc. Apa bea, dar de mancat nimic.Va rog ajutati-maa! Nu stiu ce sa fac

5 răspunsuri:
| คlєxヅ a răspuns:

Du-l repede la alt veterinar!

| AnabelleKr a răspuns:

Pare a fi o parvoviroza. Mergi de urgenta la alt veterinar. Sunt 50% sase sa traiasca.

| suntaleex a răspuns:

Ii trebuie perfuzii si sansele sunt mici de 10 la suta daca a vomitat sange nu mai scapa mi-a murit o catelusa bichon acum 4 zile la fel

| AHappyNewKid explică:

A murit dupa 2 ore dupa ce am pus intrebarea sad

| Daaniiel a răspuns (pentru AHappyNewKid):

Imi pare rau, Dumnezeu sa-l ierte.
Nu cred ca era vorba de alimentatie, Cred eu ca era prea batran. Stiu ca un rottweiler traieste in jur de 10-12 ani.