| anonim_4396 a întrebat:

am un Shih tzu de 2 luni, astazi l-am cumparat pe la 21:00 si nu am gasit nicaieri un pet shop deschis sa ii cumpar pedigreele care sunt singurele care le mananca. ce pot sa ii dau altceva? paine, cu laptic ceva sa nu se inece va rog frumos raspundeti rapid
funda

2 răspunsuri:
| NaneSchizophrenia a răspuns:

Poti sai dai niste carne.
Altceva nu stiu ce ar putea manca, mai ales ca e un caine foarte pretentios.
Bafta!

| biwltyad a răspuns:

Nu îi da Pedigree, e de o calitate foarte proasta. Dacă vrei un căţel frumos şi sănătos caută hrană premium sau super - premium, nu vei regretă nici tu, nici câinele. De exemplu pe pungile cu Pedigree, Chappi, Darling, etc scrie de exemplu hrană de câini cu pui, adică cu gheare, pene şi alte resturi.La hrana de calitate scrie carne de pui. Exemple de hrană de calitate : Hill's, Acana, etc. E mai scumpă, dar sănătatea catelusului nu are preţ.
Să nu îi schimbi mâncarea brusc, vă face diaree.
Când nu ai ce să îi dai, carnita fiartă, supă fără condimente, pilaf cu morcovi şi carnita maruntita.
Să-ţi trăiască pufoselul. Scuze de întârziere tongue