| andreeasweetlove a întrebat:

Buna :3
Astazi am gasit pe strada un catelus foarte mic si l-am luat acasa.
Stiti ce as putea sa ii dau de mancare? i-am dat niste laptic cu miez de paine pe care le-a "moflait" putin apoi a baut laptic si l-am lasat sa doarma... As vrea cat mai multe sugestii si cat mai rapid ca maine sa stiu ce sa ii dau :3
Multumesc :*

6 răspunsuri:
| DenissaRoxana a răspuns:

Cat de mic este?
In primul rand te felicit pentru ceea ce ai facut! Apoi iti recomand sa mergi cu el la veterinar, ca sa il deparaziteze (asta depinde de varsta). Si nu trebuie sa ii dai lapte, deoarece este prea gras. Cumpara-i lapte special pentru puii de catei, se poate gasi in orice petshop sau la farmaciile veterinare.

| andreeasweetlove explică (pentru DenissaRoxana):

Undeva la 2-3 saptamani... i-am dat putina ciorbica cu miez de paine si a mancat cat sa ii tina de foame 2-3 ore happy o sa trec peste o saptamana-doua si pe la veterinar ca sa ii fac carnet si vaccinuri happy Multumesc

| Λησηумσцѕ a răspuns:

Pai poti sa-i da-i si tu:
- bobite din acelea pentru catei mici
- ai putea sa-i da-i si mancare gatita cum e supa cu paine inmuiata
- si se mai gasesc si niste conserve cu mancare pentru catei
P.s: conservele si bobitele se gasesc si pentru catei mici si mari.
Sper ca te-am ajutat.
Ceau!

| stefaniaaaaaa a răspuns:

1.Cumpara-i Pedigrie un biberon dupa care fa-i lapete praf!

| Samy_Tom_1981 a răspuns:

Pentru diaree la puiuti se poate face ca la sugari mici, apa cu orez fiert, in care punem o lingurita de branza nesarata proaspata de vaci.
Meniu o data la doua zile : TOATE FIERTE.
1.- Un ou, un morcov, un pumn de orez, amestecat cu 3 biscuiti simpli si 1 lingurita de branza – cas. Pasate, amestecate.
Meniu o data la doua zile ( toate fierte)
2. – Un cartof, un morcov, un ardei gras, un ou, putin piept de pui sau 2 lingurite de pateu de la alimentara. Legumele se dau pe razatoare, iar celelalte se fierb (in afara pateului).

| adda247 a răspuns:

Nu II mai da lapte k face limbrici.