| andreeasweetlove a întrebat:

Buna :3

Astazi am gasit pe strada un catelus foarte mic si l-am luat acasa.

Stiti ce as putea sa ii dau de mancare? i-am dat niste laptic cu miez de paine pe care le-a "moflait" putin apoi a baut laptic si l-am lasat sa doarma... As vrea cat mai multe sugestii si cat mai rapid ca maine sa stiu ce sa ii dau :3

Multumesc :*

7 răspunsuri:
| Blamely a răspuns:

Dă-i lapte cât e mic, după ce mai crește îi poți da și altceva. Nu cred că ar trebui să-i dai mâncare de câini, nici eu n-am dat niciodată așa ceva nici unuia dintre câinii mei. Depinde și ce fel de câine e.

| ana233 a răspuns:

Avand in vedere ca este mic, da-i doar lapte deocamdata. big grin

| Dodgge a răspuns:

Exista mancare speciala pentru catei, la plicuri. Oricum sa nu cumva sa ii dai oase de pui chiar daca se face mai mare, si neaparat sa ii faci vaccin anti parvoviroza, precum si deparazitare interna si externa.

| alyalynutz a răspuns:

Daca il vei pastra, sfatul meu este sa il inveti cu bobite happy daca este foarte mic ii poti lua de la magazin sun bobite mari/mici depinde cat de mic este cainele happy. Succes si ai grija de elwinking.

| andreeasweetlove explică (pentru alyalynutz):

E prea mic, ii cumpar maine un biberon sa ii dau laptic si daca gasesc la farmacie veterinara ceva calciu de pus in el... imagineaza-ti ca acum doarme intr-un castron de marime medie care e chiar mare de el...

| alyalynutz a răspuns (pentru andreeasweetlove):

laughing Inseamna ca e tare dragut ^ ^

| andreeasweetlove explică (pentru alyalynutz):

Este