| DeeaRaawr a întrebat:

Anul acesta de Craciun vroiam sa le cer alor mei un papagal. ce imi recomandati un perus sau o nimfa?happytongue

Răspuns Câştigător
| Dymytros a răspuns:

Nu exista Mos Craciun cryingcrying laughing mda poti sa-ti alegi papagalul dupa cum esti... deci daca vrei o nimfa ( am eu ) vezi ca face multa mizerie dar e un papagal exceptional are culori vi e cantaret si mananca tot felul de verzituri, daca vrei un perus de obicei e un papagal comun si foarte destept ( un prieten de-al meu are unul care isi zicea numele "bibitzu" ), ramane sa iti alegi u happy

10 răspunsuri:
| DenisIonut01 a răspuns:

Dymytros ai un raspuns prostesclaughing de acord cu klausss

| Zuzy a răspuns:

Eu am perusi de muli ani love struck.
Canta ft frumos si sunt niste animale ft pline de viata
Nu sunt greu de intretinut dar nu am avut ce face nu am voie cu pisica, caine... rozatoare ce sa mia ziclaughing papagalii au fost ultima mea alternativa:d

| xXBernaXx a răspuns:

Un perus. Mie ala imi placebig grin

| romeo78 a răspuns:

Domnisoara, eu nu ti-as recomanda papagal, deoarece este o pasare galagioasa, care va va face o multime de probleme. mai bine va recomand un hamster, porcusor de guneea, iepuras sau pestisori in acvariu. Sunt animale mult mai linistite, curate si usor de intretinut.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Perusii sunt dragalasi, nimfele la fel...
Eu am avut perusi si faceau multa galagie.Acu am si eu nimfa.
Ti-as recomanda nimfa pentru. ca traieste si mai mult si canta superb.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu o sa-mi iau azi ninfa si oricum mi se par mai dragut ninfele decat perusi (L)

| Vampă a răspuns:

Perușii sunt mai drăgălași. și eu am unul pe care îl cheamă Cipi

Vampă[love struck]

Răspuns utilizator avertizat
| Candyfloss a răspuns:

Un papagal pentru ca si eu am avut 2 papagali
dar i-am scapaat din greseala:*tonguehappy

| klausss a răspuns:

Doamne fereste, am citit cateva raspuns-uri si numai prostii si aberatii spuneti.
Cum sa faca Nimfa multa mizerie? Sunt iubitor de pasari, cresc nimfe, am experienta in asa ceva, dar cum puteti da sfat-uri cand nu cunoasteti?
Iti recomand calduros o nimfa, sunt foarte prietenoase, dar atentie, mai bine iti cumperi baiat, deoarece fetita e cum e, sau daca nu vrei ''sa iti cante foarte mult'', cumparati o fetita, sunt foarte tacute, nu canta mai deloc, oricum ele nu pot canta.
Perus nu pot zice ca nu iti recomand, dar Nimfa este de 10 ori mai frumoasa.