| anonim_4396 a întrebat:

Are cineva pești de acvariu? Sunt pretențioși, sensibili? Am înțeles că nu trăiesc mult.

Răspuns Câştigător
| SwedishMeatball a răspuns:

Eu nu mai am acum, dar am avut. Intr-adevar, traiesc destul de putin, si trebuie avut grija cu ei, sa nu le pui prea multa mancare, chestii. Cam greu. Daca vrei sa iti iei, eu zic ca nu merita, dar faci cum vrei.

2 răspunsuri:
| gheorghitatelenovelista123 a răspuns:

Eu am un acvariu de 500 litri cu 10 carasi aurii si un koi iar doi dintre carasi ii am de 7 ani si tot traiesc la fel de bine iar restul ii am de 2 ani iar unii sunt puii lor iar koi il am de 2 ani si are 30 cm. Iti recomand sa iti ei un koi care traieste 30 ani iar daca il pui intr=un acvariu mic ei un pui si ramane pitic daca nu ii schimbi acvariul. Daca il ti in iaz poate trai chiar 80 ani si creste pana la 120 cm

| iticiu a răspuns:

Am o prietena care are un BETA fish şi nu sunt foarte pretențioşi dar niciodată să pui dai în aceleaşi acvariu pentru ca se vor batem şi unul va muri