| Lololol01 a întrebat:

Care pesti de acvariu sunt mai putin pretentiosi? Si cat costa?

Răspuns Câştigător
| Lovepoison a răspuns:

Pestii Betta Splendens (spun din propria mea experienta) sunt cei mai putin pretentiosi. Sunt foarte frumosi, au incotatoare foarte lungi si colorate. Nu au nevoie de aerator, fiindca au un organ special sub branhii, numit ''labirint''. Cu ajutorul lui ei capteaza oxigenul din aer, deci nu trebuie sa iei un aerator, insa trebuie sa ii pui cate o canita de apa proaspata in fiecare zi, ca sa mai aiba oxigen. La mancare nu e pretentios, dar sunt cutiute speciale cu tot felul de crustacee speciale pentru betta. Ei pot sta si intr-un acvariu mic, de vreo 10 l. Trebuie sa le pui mai multe plante sau decoruri. Lor le place sa se ascunda acolo. Si foarte important! Cei mai frumosi sunt masculii, cei cu inotatoare lungi si frumoase. Niciodata sa nu pui doi masculi impreuna! Se vor bate pana la moarte! Ei se mai cheama si "luptatori siamezi", iar in Thailanda, locul lor natal, sunt folositi pentru lupte. Costa in jur de 8- 15 lei. Daca mai ai nevoie de informatii si sfaturi, contacteaza-ma la adresa mariam732@yahoo.com Sper ca am fost de ajutor!

2 răspunsuri:
| unCalutz a răspuns:

Click aici:
http://www.google.ro/......http?/url

Sper ca te-am ajutat.
Numai bine!

| Rapateckh93 a răspuns:

Cam cu 150 de euro ai putea sa iti iei piranha, dar nu stiu cati ai putea.