| Elena700 a întrebat:

As dori niste nume de pisici pentru o pisica ( pisica e negru cu alb si e fata ).

7 răspunsuri:
| zdrangoi a răspuns:

Se gasesc pe net o gramada de site-uri cu nume pentru animale.
Iti poti alege de acolo numele care crezi ca i se potriveste si desigur care iti place si tie.
De regula animalelor li se pun nume scurte, compuse din una-doua silabe sonore, pentru a fi usor de perceput.
Sa-ra, Pa-ty, Fi-fi, Za-ra, Xe-na, etc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tiger, loreta, liri, botic, miaunel...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Eu i-as pune numele Bety.
Uite aici nume de pisici,
http://animale.acasa.ro/......12822.html
Te pup!

| ImmortalQueen a răspuns:

Buna.
Depinde de cum arata pisica(am obs. ca ai scris), comportamentul.
uite aici o lista cu nume pentru pisici -
http://www.animale-iubite.ro/nume_de_pisici-a167.html
Daca scrii ce culoare are pisica cum se comporta(e jucausa sau nu, etc.)
Pa, pa.

| Lynnfield a răspuns:

Ce zambet frumos ai... păcat că nu este al tău.

| Corina29 a răspuns:

Eu i-as spune Foxie