| Ladys_Cosmetice_1974 a întrebat:

As dori sa ma apuc de un hoby interesant.
Vreau sa confectionez bijuterii din pietre semipretioase.Stiu pe cineva care se ocupa si imi place tare mult.De unde as putea achizitiona toate materialele necesare?
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| SamsungGalaxyS3 a răspuns:

Www.kristale.ro
www.samargelim.ro
funda :*

2 răspunsuri:
| AlexandraaaaPopescu31 a răspuns:

Si mama mea se ocupa cu asa ceva! Ea are un set de clesti speciali pentru asa ceva (profesionisti dar te sfatuiesc pentru inceput sa iti iei mai ieftini), iti mai trebuie multe margele de diferite forme, culori etc.si e o sarma speciala (cred) care te ajuta sa te "joci" cu lantisorul sau bratara aceea (adica sa pui margelele intr-o anumita pozitie etc) SUCCES!

| Margelbeads a răspuns:

Buna,
Aici gasesti pietre semipretioase si componente pentru bijuterii:
http://www.margelbeads.ro/
Te asteptam!