| VIVIANAGOMEZ a întrebat:

As dori sa ma imprietenesc cu cainele unei rude, dar imi este frica fiindca este de rasa lup si e mare. Ce pot face?

Răspuns Câştigător
| 1Q a răspuns:

Ii dai de mancare in mod constant si incetul incerci sa il mangai si dupa aceea poti sa te joci cu el, dar la baza sta sai dai de mancare

| VIVIANAGOMEZ explică (pentru 1Q):

O problemuta micuta.....imi e frica dar ea vrea sa se joace...e energica

| 1Q a răspuns (pentru VIVIANAGOMEZ):

Nu-ti fa griji ca nu te musca, ti-am spus aruncai niste bucati de carne, spune-i sa stea jo si cu timpul o sa vezi ca e ok

| VIVIANAGOMEZ explică (pentru 1Q):

Mersi. Dar stapanul nu ma lasa sa ii dau nimic doar sa ma joc... Si catelul vrea sa se joace cu mine.

| 1Q a răspuns (pentru VIVIANAGOMEZ):

Niste bucati de carne acolo pe ascuns poti sa ii dai fara sa te vada

| VIVIANAGOMEZ explică (pentru 1Q):

K o sa incerc. Multumesc.

9 răspunsuri:
| stlucian a răspuns:

Cumpara-i niste batoane

http://pentruanimale.ro/......-3665.html

si arunca-i-le in semn de joaca/mancare.Cu timpul 1-2 ore se va obisnui si incearca sa il dojenesti daca are tendinta sa sara pe tine IN PREZENTA rudei! :-bd

| VIVIANAGOMEZ explică (pentru stlucian):

Stapanul nu ma lasa sa ii dau nimic, doar sa ma joc.

| stlucian a răspuns (pentru VIVIANAGOMEZ):

Stie el de ce(sa nu ii fie o obisnuinta si sa-l otraveasca cineva mai tarziu)dar poti incerca atunci cu un bat/minge tenis sa ii intri in joc ca sal obosesti putin si apoi sa incerci sa-l mangai.

| DenisaDeea26 a răspuns:

Dacă îi acorzi prea multă atenţie sau dacă îl mângâi prea mult şi într-o zi nu e într-o stare bună şi e agresiv, nu te va asculta, fiindcă el e obişnuit că tu eşti persoana bună, şi nu îţi va asculta comenzile.