| Dyex a întrebat:

Stie cineva cum as putea sa imprietenesc un amstaff de aproape 3 luni cu o pisica de o luna? sau macar daca e posibil? Cateodata cainele o miroase si cateodata tabara pe ea si latra la ea dar totusi da din coada.(mi-e frica sa nu o omoare)

3 răspunsuri:
| untu a răspuns:

Nu-ti faci griji,ca pisica nu va pati nimic,catelul vrea sa se imprieteneasca cu ea si sa se joace, poate sa traga de coada sau de ureche din joaca, dar si pisica se poate apara singura, daca o doare ceva dintr-o muscatura, ea va da catelului o labuta cu gheare, catelul o va intelege imediat si o va lasa pisica in pace! Vrea sa caute niste tovarasi de joaca!

| Dyex explică (pentru untu):

Am sa incerc sa ii las dar tot mie putin frica...

| Unicubeii a răspuns:

Tine cainele undeva închis, lăsa pisica liberă in preajma lui, dar sa nu se apropie de ea. se va obișnui.