Întrebare recomandată | TrendyHedgehog a întrebat:

As vrea sa imi raspunda a intrebare doar cei care sunt in cunostinta de cauza.
Vreau sa imi cumpar un caine, rasa golden retriever si as dori sa il achizitionez de la o canisa(din Bucuresti sau de pe langa Bucuresti). Daca stiti o canisa care se respecta, cateii sa fie sanatosi sa pot vedea si parintii si conditiile in care traiesc v-as fi recunoscatoare.Tin sa mentionez ca nu il vreau pentru a participa la concursuri sau sa aiba parinti campioni.Multumesc anticipat!

2 răspunsuri:
| Bbbr a răspuns:

Eu am cumparat un Pug de la o canisa care se "respecta" (http://www.happy-pet.ro care mai este denumita si happy royal pet situata pe strada Scarlatescu 57).
In primele 3 luni am investit putin sub 1000e in tratamente, pentru diferite probleme care au aparut din cauza mediului in care a fost crescut. Acum are 1 ani si 4 luni, starea lui de sanantate este foarte buna, fara probleme.
Nu iti recomand sa il iei de la canise, incearca sa vorbesti cu un dresor care sa te indrume catre o "ferma" sau ceva de genul, dar evita sa intrebi la un cabinet veterinar. Toate canisele din Bucuresti sunt doar o afacere. Toate au un singur target (banii).

| AndreeaElly16 a răspuns:

Http://www.retrieverclub.ro/canise.htm
Uita-te aici si aflii mai multe. Sper sa iti fie de folos!
Pe mine m-a ajutat cand a fost sa imi iau un doberman :D