| TurquoiseSkittle a întrebat:

Buna ziua. Din nou, poate ca din cauza disperarii cu care caut, am nevoie de ajutor. In vara planuiesc sa cumpar un catelus rasa Golden Retriever. Bun, m- am documentat despre rasa. Acum as dori, doar cei cu experienta va rog( am mai intrebat odata si mi s- au dat raspunsuri in genul,, cu ce vrei sa te ajutam noi"? pai acum cred ca se intelege de la sine ca am nevoie de cineva nu care sa ma intrebe asta, cineva care stie o canisa, o persoana privata, care are rasa Golden Retriever). Ok, conditiile mele ar fi cam asa: Sa aiba 3 luni, cele 3 vaccinuri facute de fapt, sa poata iesii afara din casa, pretul pana in 350-400 euro( va rog nu imi spuneti ca sunt prea pretentioasa, eu nu caut caine de show, ci un simplu catelus dragut care sa aduca fericire in familie), sanatos( bineinteles) carnet de sanatate, etc etc. Daca stiti ca nu puteti raspunde, nu mai raspundeti cu tot respectul.

Răspuns Câştigător
| DenissaRoxana a răspuns:

Buna. Canisa 'A Miracle in Ann’s World' este de incredere si are pui de calitate si sanatosi happy. Dar nu stiu care este pretul, puii lor sunt se show (cu pedigree) si cred ca o sa coste peste 300 de euro.

6 răspunsuri:
| viotedy a răspuns:

Dimpotriva,sa aiba doar 2 luni si sa-i faci tu vaccinarile-e sigur ca le are, nu ai incredere intr-o stampila si un timbru.Intre 2 si 3 luni e perioada cand isi formeaza caracterul si e f.important sa fie langa tine, daca nu poate fi fricos si asa ramane toata viata lui.In rest cauta un crescator care are ambii parinti, fara peturi si importatori, te duci ii vezi sau pe web si apoi cumperi.Gasesti sigur si pana in 200 euro. Urmareste zilnic anunturi pe publi.24.ro.

| Doctorfishadi a răspuns:

Cauta importatori.Siguri acestia aduc marfa de calitate! In Romania sunt numai bolnavi si incrucisati cu alte specii!

| viotedy a răspuns (pentru Doctorfishadi):

E tocmai invers la catei.

| Doctorfishadi a răspuns (pentru viotedy):

Nu am stiut.Adevarat,avem si noi ceva mai reusit in randul ciobanestilor, dar nucredeam ca se generalizeaza! Uite ca stiusi eu ceva nou laughing!

| TurquoiseSkittle explică (pentru Doctorfishadi):

Hmm... Nu mi- a prea placut cum ai zis tu,, marfa ''. A sunat a samsar. Sunt niste suflete, nu haine sau mai stiu eu ce.

| Doctorfishadi a răspuns (pentru TurquoiseSkittle):

Nu-ti fa probleme stiu ca sunt vii.Nu ma refeream la caini in mod direct, ci la genele lor!