| AndreyDey99 a întrebat:

Buna as vrea sa-mi iau un caine si nu stiiu e rasa nu siar parasii stapanui niciodata rotweilerul sau dog geram am nevoie de un caine care sa isi apere stapanul FUNDA! Vreau sa stiu doar despre astea 2

4 răspunsuri:
| RedNose a răspuns:

Rott-ul nu e pentru oricine, mai ales pentru persoane fara experienta si care au sub 18ani. Despre dog german nu cunosc, nu-ti pot spune nimic, doar ca e foarte inaltlaughing Eu te sfatuiesc sa te orientezi catre alte rase: amstaff de ex, dar unul 100% pentru a avea temperamentul specific rasei ca altfel nu stii ce ai langa tine.

| ferdin a răspuns:

Dog german ar fi cea mai buna solutie.

| VILLAtHeBestPlayer a răspuns:

Intra pe pagina Cainii perfecti de casa sau apartament

| sebitare1234 a răspuns:

Sall. Am si eu aceeasi problema dar mi-am gasit o rasa de caine, Brac german sunt buni companioni si daca stai la casa poti merge cu ei in padure la plimbare deoarece are un instinc foarte bine dezvoltat de vanatoare.Asta e rasa care ti-o recomand. Funda?