| joaxenul a întrebat:

Heii TPU as vrea sa imi iau un caine de talie medie iubesc mult rasa rottwailler si mi-as dori unul dar am auzit multe lucruri rele despre el de genul ca la nu stiu ce varsta ar inebuni sau ca siar ataca stapanul si vreau sa stiu daca e adevarat si ce rasa de caine mi-ati recomanda

Răspuns Câştigător
| qpVVicky a răspuns:

Eu am o verișoară care are un Rottweiler de 6 ani. Îl are de când era doar un pui.
Nu este deloc agresiv, poți să-l plimbi chiar și fără lesă.
Crede-mă, totul depinde de dresaj și de mediul în care a crescut.
Dacă te ocupi de el, va fi un câine foarte bun.
Cum a spus și celălalt jucător, foxterrierul este un câine adorabil.
Eu am doi, și sunt extrem de afectuoși, energici și jucăuși. Se acomodează mai bine la curte, deși au tendința să sape și să fugărească animalele mai mici.
O altă rasă de talie medie pe care ți-o recomand este Labradorul. Este prietenos, plin de viață, loial, inteligent și ușor de dresat. N-ar trebui să-ți dea mari bătăi de cap.

9 răspunsuri:
| SabbyNightShadow a răspuns:

Nu prea cred ca e adevarat, eu nu am auzit asta... Ce pot sa iti recomand ar fi o rasa de genul foxterier sarmos ^_^ sunt foarte adorabili si jucauri si draguti happy eu chiar am unul smug ce parere ai?

| joaxenul explică (pentru SabbyNightShadow):

Sunt super mie imi plac toti cainii dar ma gandeam la o rasa cu aspect mai fioros cum e rottul sau amstafful

| SabbyNightShadow a răspuns (pentru joaxenul):

Dintre cele doua rase iti sugerez sa iti iei amstaff :3 sunt si adorabili ^^ smug desi si mie imi plac toti cainii :3

| joaxenul explică (pentru SabbyNightShadow):

La amstaff m-am gandit de mult dar nu ma puteam hotara intrucat iubesc rottwailleri mersi mult pentru sfatwinking ( apropo tu esti cea din poza smug? )

| SabbyNightShadow a răspuns (pentru joaxenul):

Nu ai de ce :3 Siiiiiii poate... ^.^

| joaxenul explică (pentru SabbyNightShadow):

Eii daca esti tu esti dragutatongue big grinwinking

| SabbyNightShadow a răspuns (pentru joaxenul):

Multumesc :3

| stefaniaaaaaa a răspuns:

Pai stiu ca rottwaillerii da isi chiar ucid stapanul dacaca nu sunt bine dresati. Daca vrei un caine prietenos si bun de paza iti recomand un caine a Lup!

| doglover23 a răspuns:

Rasa asta este temperamentala dar daca il cresti cum trebuie nu vei pati nimic. Un caine ceva mai bland din categoria asta este amstafful.