| Pizza_9271 a întrebat:

as vrea sa-mi iau un papagal dar nu stiu ce sa aleg intre agaponis si micul alexander.
Am avut un perus, dar era foarte fricos si agitat, nu s-a acomodat deloc. Pana la urma a zburat pe geam big grin
De asta vreau unul mai jucaus si care sa se obisnuiasca usor. Oscilez intre cele doua specii. Ce sa aleg?

3 răspunsuri:
| Bibuşca a răspuns:

Salut!
Eu as spune rasa "Micul Alexander"am vazut poze cu ei si sunt mai dragutei as spune eu.Am citit cate ceva despre ei si..., eu ti-as sugera rasa Micul Alexander.
Sper ca te-am ajutat!
Succes!

| DarkShaodw1 a răspuns:

In primul rand imi pare rau de perusul tau.sad daca vrei tot un perus, poti incerca din nou. Nu toti sunt asa. Eu am unul de 6 ani si s-a acomodat bine. Un pont: cand il alegi la magazin, alege-l pe unul foarte vioiwinking e mai sigur.
Dar daca nu, eu ti-as recomanda micul alexander. Da inainte sa-l cumperi, informeaza-te putinwinking
Succes:*

| alex2011_7232 a răspuns:

Parerea mea este sa alegi agaponis happy