| Dr3y a întrebat:

Buna as vrea sa stiu ce caine sa imi cumpar, specific ca am o sora mica si o pisica si nu as vrea sa sufere sora sau pisica.
Amstaff sau Pit Bull as vrea sa stiu care este mai bun, si legat de speculatiile cum ca pitbulul ar fi mai puternic de ce, deoarece se vede clar ca amstafful este mai bine facut.

5 răspunsuri:
| Kindly a răspuns:

Sunt doua caractere foarte incapatanate de caini. Sincer prefer bulldog-ul englez sau cel francez, pentru ca sunt doua rase minunate si inteligente.

| Kriss96 a răspuns:

Eu zic sa o lasi mai moale cu rase gen Amstaff si Pit Bull. De ce nu iei un catelus mic si simpatic? Se vor distra sora si pisicuta cu el. Incearca deci un Pomeranian, un Chihuahua, un Bichon, un Beagle sau un Jack Rusell Terrier. Sunt rase mici si jucause, care se ingrijesc usor si sunt indragite de oricine.

| Mihhaa a răspuns:

Pai Amstafful este mult mai prietenos decat pitt bullul si mult mai putin agresiv. Pitt bullul il poti scoate din casa numai cu bofnita in scimb cu amstafful este altceva, este mult mai cuminte :*

| wIND1ONE a răspuns:

Ambii daca sunt dresati cum trebuie sa vor intelege minunat si cu sora si cu pisica ta. Un Pitbull nu este mai puternic ca un Amstaff desi asta depinde de mai multi fatori : varsta, sex, greutate.

| Dr3y explică:

Deci caree mai puternic ca inteleg ca amstafulce mai calm dar vad ca si mai bine construit