| silviu_7868 a întrebat:

Buna as vrea si eu sa cumpar un chihuahua la pretul de 100-150 RON.stiti unde pot gasi unul? pui daca se poate nu cer neaparat carnet de sanatate.va rog ajutati-ma.

3 răspunsuri:
| ioana100 a răspuns:

Chihuahua la 100, 150 ron? nu o sa gasesti,la o fatare ies maxim trei pui iar daca ramane gestanta de peste trei ori se va imbolnavii din cauza taliei mici,deci,este destul de scump un exemplar.
Intodeauna mi s-a parut chihuahua un caine bleg,mai ales cel cu par scurt,cand am mers la canisa dupa caniche-ul meu aveau un pui din aceasta rasa(cu par scurt),statea izolata,cand faceam vreo miscare,se dadea in spate,era cu coada intre picioare(era speriata,limbajul nonverbal al cainilor) si uneori latra la mine pentru ca ma miscam,mie nu-mi plac acesti caini, mi se pare doar o fita pentru vedete sau pentru oamenii care nu au ce face si isi doresc o jucarie insufletita!
este doar parerea mea, nu vreau sa interpretati gresit...

| Cookie2275 a răspuns:

Nu prea cred ca o sa gasesti un chihuahua la pret atat de mic pentru ca se nasc foarte putini pui(1-max2).Daca vrei neaparat sa-ti iei un chihuahua pur mai strange niste banuti, daca nu, poate gasesti un metis(faci o fapta buna si e gratis)Mult noroc!

| xt9000 a răspuns:

Chihuahua e o rasa pura si nu gasesti la un asemenea pret. poate unu la 1000