| kicsihari23 a întrebat:

asta e o intrebare pentru cei care au caine de rasa boxer. Imi puteti spune cam cat costa intretinerea lui pe luna? adica mancarea si vaccinurile, deparazitarea(stiu ca astea trebuie facute o data la 3-4 luni sa fie sanatos). As vrea sa stiu cam cat costa mancarea lui pe luna si cam cat costa vaccinurile si deparazitarea.

1 răspuns:
| eaglewatch01 a răspuns:

Pai depinde ce vaccinuri vrei sa-i faci.In functie de valentele vaccinului si greutatea animalului sint si preturile. Daca are la 2 luni ar fi indicat pentavalentul.Este cel mai eficientLa 6 luni ii mai faci un bi sau tri valent si la un an inca unul.Ca alimentatie, depinde ce vrei sa-i oferi. Iarasi e voerba de virsta(in cazul granulelor).sa nu-i dai oase moi si marunte daca nu a trecut de un an.e bine sa-i faci supe de oase si carne fiarta.nu multa grasime.Sa nu uiti sa pui putina sare in fiertura asta.In general nu o sa te cheltui prea tare.Depinde spre ce te orientezi.Boxerul e un ciine afectuos mai ales cu copiii, dar nu trebuie invatat sa fie agresiv, in general boxerii invata asta., nu au agresivitatea dezvoltata din nastere.