| Madalina123 a întrebat:

astazi mi-am cumparat un hamster pitic dar nu prea stiu ce sa ii dau de mancare. Cam ce mananca?

11 răspunsuri:
| Classy a răspuns:

Mancare de la magazinul de animale, cel mai bun de la Vitapol! Eu am un hamster pitic de un an si tot mancare din aia ii dau! Plus ca ii mai dau si merge; banane si tot felul de fructe si legume...Biscuiti simpli...si batoane de vitamine (pe care le gasesti tot la magazin)aaa si calciu pentru dinti (e chiar necesar) Sa ai noroc de el kiss

| alexralu34 a răspuns:

Poti sa ii dai seminte, graunte, insecte, ovaz dar sa nu-i dai niciodata ciocolata sau alte dulciuri nu-i fac bine, ii mai poti da si legume dar sa ii schimbi mereu felul de mancare si sai pui apa prospata in fiecare zi, dar dac iti e mai usor poti cumpara de la magazin mancare de hamsteri dar poate sa nu-i placa de la inceput.

| bya2011 a răspuns:

Pai.cumpara mancare speciala pentru hamsteri dar ii poti da si bucatele de castravete sau de pepene( hamsterul meu are 4 ani si adora pepenele galben) mai scoate-l din cusca si lasa- intr-o camera sa se plimbe, dar stai in permanenta langa el, deci thinking mananca aproape orice dar nu ii da alimente care contin drojdie sau amidon ( nu ii face bine la stomac )winking

| afurisita a răspuns:

Morcovi,salata, seminte, coaja de castravete, multe.cauta pe google.ca mai sunt care au big grin

| scumpik99 a răspuns:

Pai un hamster mananca ce mananca un sobolan deoarece seamana cu el, branza de ex,
Sper ca ti-am fost de folos!

| nesuferit a răspuns:

Dai si tu o bere

| XoxoMariii a răspuns:

Du-te la un petshop si intreaba, dar mai poti sa ii dai si salata si morcovi taiati f mici. big grin

| AnnonnyMa a răspuns:

Dai legume si fructe:mare varza morcovi etc... fundita?

| Ventilator12345 a răspuns:

Mancare de la magazin...

| izuka_2844 a răspuns:

Te duci la magazinul de animale si ii ceri mancare pentru hamsteri de preferat Kiri Kiri si sa nu-i dai paine, cartofi mancare cu amidon ca se umfla

| VlAdEmInEm a răspuns:

Am si eu hamsteri si mananca tot felul de seminte eu le cumpar de la pet shop si trebuie sa cauti si un rezervor de apa special pentru ei. Dami plz funda!