| SsAa a întrebat:

Buna astazi mi-am luat un catel shih tzu, fiind primul meu catel nu pre stiu multe despre caini.Am auzit ca nu e bine sa te dai cu parfum langa el... dar daca stiti si alte lucruri va rog sa imi spuneti... a si la cate luni pot sa-i fac baie? Multumesc.big grin FUNDA

Răspuns Câştigător
| YOopGirl a răspuns:

Pai da nu e bine deoarece ii afectezi mirosul si acum, cat este mic incearca sa nu ii dai mancare gatita fiindca atunci cand va fi mare ii va cadea parul i se va incurca si face bubite pe tot corpul, stiu din propria experienta cu puffy...sybi eu sper sa iti fiu de folos si ne vedem afara ...nu ii da mancare gatita, tine minte, plicuri pedegree pentru juniori sau cel mai bine bobi royal canin junior.te puup pa. funda?puppy dog eyes

9 răspunsuri:
| Aero_2277 a răspuns:

DE aici poti sa aflii mai multe.E o carte destuld e buna care te indruma pas cu pas ce sa faci: www.carte-dresaj-canin.ro

| dony89 a răspuns (pentru Aero_2277):

Site-ul s-a mutat pe www.cartedresajcanin.ro mai informeaza-te!

| DildăuPaispe a răspuns:

Pai, un sfat:
NU ii da ciocolata! E otravitoare pentru orice caine si il poate omori.

| R0000zyyyyy a răspuns:

Poti sa ii faci baie la 4-5 luni,nu are voie sa manance oase,mie veterinarul mi-a mai spus sa nu-l invat pe mancare gatita in casa, mi-a mai spus sa nu-i las boabele noaptea fiindca numai pisicile mananca noaptea, baie poti sa ii faci la 2-3 saptamani,trebuie sa te joci zilnic cu el daca nu se va supara pe tine, asa imi face si catelul meu, trebuie sa ilo perii o data la 3-6 zile...trebuie sa il scoti afara acum cand e mic de vreo 4-5 ori pe zi.cam atat.sa-ti traiasca noul catelus

| dydy1 a răspuns:

Doamne nu te-ai saturat sa intrebi aceleasi lucruri de 100 de ori? Revino-ti!

| Sperman a răspuns:

Nici despre limba romana nu sti prea multe.

| ruru_2913 a răspuns:

Ziceai tu de un catel :X:X sa.ti traiasca. rasa shih tzu este o rasa de caine foarte draguta.acesti caini adora sa se joace si il poti considera un caine de paza.deci fi atenta ca esti in siguranta cu el.un catel shih tzu traieste 14-16 ani.asa ca ai cu cine petrece mult timp de acum incolo.baie poti sa-i faci o data la doua saptamani.periajul trebuie facut zilnic pentru ca ii va creste foarte mult parul si daca nu este periat va face calti (propria experienta). daca mai ai alte animale prin casa fi sigura ca se va intelege cu ele.shih tzu arata ca un fitos dar de fapt este un dragalas si jucaus.ei se inteleg cel mai bine cu copii de varste mai mari.13-14-15 si asa mai departe.inca o data sa-ti traiasca noul catel.pa pa :*

| ruru_2913 a răspuns:

P.s. catelul meu a facut baie la 2 luni jumate

| Mircica_9738 a răspuns:

DACA vrei poti incepe dupa varstra de 4-5 luni depinde ce rasa e