| ladyalexan a întrebat:

astazi mi-am luat un hamster pentru hamsterita mea, se simtea singurica...I-am bagat in aceeasi cusca iar hamsterita mea a incercat sa-l muste.Nu am o alta cusca ca sa-i separ si nu stiu cum sa-i potolesc. Vreo idee?

Răspuns Câştigător
| FUCKy0u a răspuns:

Hei.Incearca sa imparti cumva cusca in doua.Si daca pui o carte intre ei ar fi ok.Sau daca ai un gemulet transparent ar fi perfect.

6 răspunsuri:
| thalyslly a răspuns:

Hamsterii sunt animale solitare de obicei se pun impreuna de mici iar femela accepta masculul doar in perioada de estru, daca cusca e mare ai putea sa o divizezi cu ceva improvizat acasa gen carton si apoi sa ii lasi impreuna cate un pic in fiecare zi sa se obisnuiasca, dar sub supravegherea ta

| ion933 a răspuns:

Vezi poate au acelasi sex asa am patit si eu dar cu iepurasiilaughing

| BizuBVBArmy a răspuns:

Ai hamsteri sirieni de care am si eu am si eu fetita si baiata Aceasta rasa de hamster nu se inteleg trebuie sa imparti cusca in doua sau sa dai unul din ei

| ladyalexan explică:

Multumesc mult tuturor, am gasit solutia, am improvizat o cusca si pe zi ce trece o sa-i apropii putin.

| ladyalexan explică:

Fetita este hamster pitic iar celalalt este puiut, e alb si are ochii rosii...hamsterita mi-a mai omorat un hamster pitic:i-am bagat seara pe amandoi si l-am gasit plin de sangesad

| Kevinel a răspuns:

Cand o sa duca lipsa hamsterita sa vezi cum o sa-l acceptelaughing)