| Freky229 a întrebat:

Am un hamster sirian, in varsta de 11 luni, ea este femela.
Vreau sa ii cumpar un mascul ( tot sirian ) dar am cateva nelamuriri.
1.Hamsterita mea am luat-o de mica si a stat singura tot timpul in cusca ei, se va bate cu masculul? Sau invers?
2.Cat timp trebuie sa tin hamsterita cu hamsterul in cusca pentru a face treaba, ma refer ca eu voi lua roata din cusca si pe mascul si il voi pune in acvariu separat de femeie, iar pe femeie o las cu casa si bidonu cu apa. Deci cat trebuie sa las masculul sa faca treaba?
3.Masculul are ceva daca e mai mic decat femela? Si daca mi-l da un vecin care are sirieni, si el are un mascul si o femela, iar eu i-am cerut masculul, dar sa nu faca dragoste cu hamsterita mea? laughing un fel de amanta.
Help! Ofer funda!
Intrebarea asta nu e troll, celelalte au fost.

Răspuns Câştigător
| ana090182 a răspuns:

1.Da,cand femela nu este in calduri, se vor bate, dar daca ii vei tine separat, nu va avea nimic.
2. Cand vezi ca masculul nu-si face treaba, scoate-l!
3.Pai nu prea are, dar trebuie sa se dezvolte daca il cumperi mai mic.
Ehh, nu-si face amanta.
Sper ca te-am ajutat!
Funda?