| friday a întrebat:

astazi purcelusul (de guineea) a cazut de pe birou. mentionez ca a mai cazut, insa nu in picioare, cum s-a intamplat de data asta.

acum are piciorusele albe si sta numai culcat, insa le poate misca si merge. ce credeti ca ar putea avea si ce as putea face?

4 răspunsuri:
| NoNameJunior a răspuns:

Salutari!
saracutul!(porcusorul de guineea)sad.
nu prea ma pricep la porcusori de guineea pentru ca nu am avut pana acum.dar iti pot spune:du-l urgent la veterinar! el stie cel mai bine ce are.

| Birjaru a răspuns:

Du-l la veterinar.

| SweetGirly a răspuns:

Iti dau un sfat : prima oprire : VETERINARUL! si cat mia repede

| BarbieBah a răspuns:

O skoompetea ce rau imi pare eu pana acum am avut 3 dar nu mi-au cazut niciodata ca ii tineac intr-un acvariu mare.Nu prea stiu ce sa zic du-l la veterinar sau daca nu poti chiar asa de urgent eu zic sa-l lasi putin in pace caci isi va reveni. Dar fii sigur ca nu e ceva asa de grav daca si le poate misca. Cel mai indicat e sa-l duci la veterinar. Sper ca se va insanatosi. crying Ma bucur ca te-am ajutat]