| SomeonePerfect a întrebat:

Acum cateva zile mi-a cazut fierul de calcat pe picior...era rece, dar a lovit destul de puternic piciorul si observ in acea zona 2 vanatai si e foarte umflat. Ce credeti ca ar putea fi? Poate fi ceva grav? Mentionez ca nu imi pot misca piciorul deloc si e foarte dureros.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| gabrrieel a răspuns:

Daca nu iti poti misca piciorul deloc, fa-ti neaparat o radiografie. S-ar putea sa fie o fractura daca nu entorsa. Sanatate multa!

| Deea_Deea_2002 a răspuns:

Incearca sa te bandajezi la el... si sa ti gheata... Dar in cel mai bun caz, nu ar strica sa mergi la un doctor!