| BigsmilexD a întrebat:

Bunakiss.
Am 12 ani si mi se misca un dinte.
Sunt destul de sigura ca mi-a mai cazut o data.
Credeti ca poate sa imi cada un dinte ce imi aduc aminte ca mi-a mai cazut? thinking
Mersi. Funda kiss

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| bella98 a răspuns:

Iubita... Din cate stiu eu dintii cad o singura data; a doua oara pe la o varsta cat mai tarzie... Poate faci confuzie intre dinti.dar stiu cum poti afla. daca observi la dintii abia cazuti au niste zimtisori. uita-te daca ala are. daca nu are imi zici si iti mai zic eu altcevahappy. Funda?laughing

4 răspunsuri:
| bella98 a răspuns:

Am primit:*. multumeschappy

| 00Mariposa00 a răspuns:

Daca ti-a cazut o data lasa-l in pace fiindca altul nu iti mai creste.Nu manca in partea aceea pentru a putea sa ti se sudeze inapoi radacina asta in cazul in care ti s-a schimbat.Dar eu nu cred fiind ca dinti se misca doar de doua ori:o data cand se schimba iar a doua oara daca ai o lovitura puternica la el. Daca ti s-a schimbat nu manca in partea in care il ai.Cu bine! multa sanatate!

| BigsmilexD explică:

@patriciaz21 As vrea sa iti dau funda, dar din pacate nu pot. La celelate raspunsuri apare funda, dar la tine nu. Daca o sa reusesc, pentru tine fundakiss

| Mada_4637 a răspuns:

Draga mea, dintii odata cazuti nu mai cad a 2-a oara.Ei vor cadea pe la o varsta tarzie.Pe la 60-70winking...Poate dintele tau se misca din cauza unei lovituri puternice la elbig grinTe poti duce la dentist pentru o verificare completabig grin:*. Funda?:*