| Jessyka888 a întrebat:

Buna azi am gasit o capusa pe cainele meu nu era bagata in piele si am observato la timp, pe deasupra sa vezi surpriza am gasit si un purice, nu imi dau seama de unde l-a luat ca stam la apartament si afara nu prea sta prin iarba sau caini vagabonzi.cu ce o pot da sa stiu ca nu mai ia alte capuse? ce solutie sa folosesc?

Răspuns Câştigător
| karsivan a răspuns:

Folosete pipete (picaturi ) in functie de greutate, gasesti la farmacia veterinara sau pe net, pune-o lunar, purecii poti fi adusi de afara char de voi pe haine dar prefera catelul ca are temperatura mai ridicata ca si oamenii 38.5 normal la caine, Poti folosi Fiprex, Fiprist, Forontline Advantix, etc Cantareste cainele apoi cumpara pipeta corespunzatoare greutatii, cu spray este mai greu de aplicat si se mai si sperie.
http://pentruanimale.ro/......ipete-212/

4 răspunsuri:
| viotedy a răspuns:

Cu fronline sau parakil.dar nici asa nu e sigur ca nu ia.o feresti de paduri sau zone cu iarba mare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cheama sau mergi la un veterinar sa ii administreze deparazitarile.

| Biuta95 a răspuns:

Incearca la pet shopuri, exista sprayuri speciale.
In general, ar trebui sa poarte zgarda anti-purici happy
Fundă?

| Py a răspuns:

Tine-o mai mult in casa si dai eventual I zgarda anti-purici si da-o cu spray pentru asta.Dar cel mai sigur ai fi sa I'll duci la veterinarbig grin. Funda?