| 8623 a întrebat:

Hei,TPU! Am gasit niste capuse pe cainele meu! I-am luat o solutie pe care i-am dat-o la gat.A doua zi cand m-am uitat era o capusa neagra,foarte mare,dar parca era deshidratata, cu toate ca era destul de bine prinsa in piele.Vor cadea singure capusele?

4 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

De ce nu îl scapi tu?
De ce aștepți după ele?

| PrintesaGumitaa a răspuns:

Singure nu vor cadea, mai bine te apuci tu si i le scoti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Consulta un medic veterinar pentru verificări ulterioare.

| GabyT10 a răspuns:

Te sfatuiesc sa le cureti cu un Tick Twister (acea croseta/penseta de scos capusele). Pune-i in fiecare luna pipeta antiparazitara+ curea antiparazitara(cureaua se inlocuieste intre 4-6 luni, in functie de cum scrie in instructiunile de pe cutie) si sigur nu va mai avea probleme cu acesti paraziti.Atentie mare, daca nu este deparazitat corect si este muscat de capuse, riscul sa faca babesioza este foarte mare.