| anonim_4396 a întrebat:

Azi de dimineata catelusa mea si-a prins labuta undeva nu stiu exact iar acum schioapata.Eu cred ca si-a prins labuta undeva pentru ca dimineata am auzit niste urlete si am fugit repede la ea. Mai devreme tremura toata, i-am dat sa manance si dupa s-a mai calmat. Am incercat sa o fac cumva sa mearga si cu labuta lovita dar nu am reusit. Ce sa-i fac? Poate peste cateva zile sa-si revina?

Răspuns Câştigător
| LaLaura a răspuns:

Mai bine o duci la veterinar, poate lăbuța să fie ruptă, sau să aibă rană deschisă sau mușchiul lovit și să se infecteze. Iar în cazurile acestea faci mai mult rău dacă aștepți și nu te duci la un expert în domeniul animalelor. Pisicile se vindecă mai repede și nu sunt genul de animal care să se plângă, sunt mai independente, iar câinele nu e așa.

1 răspuns:
| adri16 a răspuns:

Nu iti face griji peste cateva zile o sa-i treaca, asa a patit si pisica mea si acum nu mai are nimic