| pink13 a întrebat:

Bunahappybichonelul meu se scarpina in continuu! are picatura din aceea, dar cred ca a luat niste puricei.sadpicatura nu trebuia sa-l protejeze? cum scap de purici? nu vreau raspunsuri gen:"omoara cainele"laughingmersi

Răspuns Câştigător
| LoveDee03 a răspuns:

I-ai zgarda anti purici,speciala din pet shop,zgarda si picatura vor anihila puricii dupa ce trece fiola spalal dar fara zgarda la gat,zgarda nu va impiedica puricii sa se urce pe el,dar cand vor sa suga sangele vor muri,am si eu problema asta si cu bichonul dar si cu ceilalti catei ai mei,cumparai sampon anti purici,nu poti scapa de ei,sunt ca niste lipitori,nu il mai lasa sa stea prea aproape de alti caini deoarece poate lua purici si nu il mai lasa in iarba,sunt multe pericole in iarba,mai ales pentru ei,putin il poti lasa,dar sa nu stea mult, crede-ma am patit astea, succes!

4 răspunsuri:
| ScheißeBeMine a răspuns:

Dupa ce am incercat picatura aceea, catelul meu tot avea purici asa ca i-am cumparat zgarda si nu a mai avut purici

| SϋffℓεΤĐεCσρίℓ a răspuns:

Pai acele picaturi nu omoara complet purici, ci doar ii paralizeaza...am si eu 2 catei. NU te ingrijora, nu ii va mai avea in curand sau eventula fa-i o baita.trebuia sa ii faci baie si inainte de ai pune picaturile. AAAA: si inca un lucru : abia dupa 2 saptamani de la data la care i-ai aplicat picaturi ai voie sa ii faci baie

| Adyut a răspuns:

Buna si eu am bichon si am patit la fel!big grin Du-l la un tratament si sincer nu te speria daca are raiehappy! AM PATIT EXACT LAFEL! FUNDAbig grin!

| AnDrUtZa978 a răspuns:

Am si eu un catelus tot aceeasi rasa si a avut puricei...i-am luat de la veterinar un sampon de caini si i-am facut baie si imediat in cadita lui am vazut puricii cum au cazut dupa el. Sigur o sa mearga am dat pe sampon 12lei